Если товар отгружен на упрощенной системе налогообложение, а денежные средства получены на общей
Переходящие операции и НДС: правила и примеры
Переходящие операции при переходе на единый налог
Переходящие операции при переходе с единого налога на общую систему
Налогообложение переходящих операций в случае смены системы налогообложения
В случае отгрузки товаров во время пребывания на упрощенной системе налогообложения, но получение оплаты за них произошло после перехода на общую систему налогообложения, объект налогообложения единым налогом не возникает.
ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 26.11.2018 р. № 4954/ІПК/16-31-12-04-23
Про єдиний податок для платників третьої групи - юридичних осіб, про податок на прибуток
Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло лист Товариства щодо оподаткування операцій під час переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє наступне.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи без сплати ПДВ (5 відс.) має дохід менше 20 млн. грн., при переході на загальну систему оподаткування буде визначати податок на прибуток без застосування фінансових коригувань, передбачених ст.ст. 133-142 Кодексу. Товариство планує перейти на загальну систему оподаткування та запитує: якщо товар/послуги реалізований (відвантажений)/надані під час перебування на спрощеній системі оподаткування, а оплата за товар/послуги надійшла під час перебування на загальній системі оподаткування, чи потрібно з суми отриманої оплати сплачувати єдиний податок, чи потрібно з суми реалізації (відвантаження) сплачувати податок на прибуток.
Відповідно до вимог п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Датою отримання доходу платника єдиного податку третьої групи є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошові формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Кодексом (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Отже, у разі відвантаження товарів під час перебування на спрощеній системі оподаткування але отримання оплати за них після переходу на загальну систему оподаткування об’єкт оподаткування єдиним податком не виникає.
Відповідно до абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток з джерелом походження з України і за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного в фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, що виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств».
Згідно з п.п.140.5.12 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного періоду) збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування.
Поряд з цим, абзацом восьмим п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу визначено, що для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
Отже, доходи і витрати підприємства при визначенні фінансового результату до оподаткування формуються згідно з правилами бухгалтерського обліку, у тому числі доходи при отриманні оплати за відвантажені товари.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку і фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти відносно ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999року № 996-ХІV (зі змінами)).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу