Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Встановлення нового тимчасового мораторію на проведення перевірок бізнесу

Комітет з питань промислової політики та підприємництва ініціює встановлення нового тимчасового мораторію на проведення перевірок бізнесу Народними депутатами – членами Комітету зареєстровано законопроект №3153 "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Проект закону пропонує встановити тимчасовий мораторій на проведення перевірок контролюючими органами.

Він розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною регуляторною службою України та ГО "Реанімаційний пакет реформ" спільно з депутатським корпусом.

Сутність мораторію полягає в обмеженні на 9 місяців можливості проведення перевірок 40 з 51 органів державного нагляду (контролю).

Разом з тим, для окремих сфер, які не чинять значного впливу на малий та середній бізнес або потребують постійного державного контролю, зроблено виняток.

Сюди віднесено контроль у сфері енергетики, в т.ч., атомної, авіаційної діяльності, захист прав споживачів, валютний та банківський контроль, захист економічної конкуренції тощо.

На відміну від попереднього мораторію, законопроект передбачає створення прозорого механізму громадського контролю – єдиної публічної бази дозволів на проведення перевірок за зверненням фізичних осіб, що унеможливить вибірковий тиск на бізнес.

Мораторій носитиме тимчасовий характер і діятиме до 30 червня 2016 року.

Запропонований у законопроекті мораторій повинен забезпечити тимчасовий "перепочинок" для малого й середнього бізнесу і дати час уряду для системного реформування контролюючих органів.

Існуюча регуляторна система потребує повного перезавантаження.

Новий мораторій дозволяє підійти до реформування регуляторної сфери у більш еволюційний спосіб.

Регуляторні механізми повинні запрацювати в новому режимі, захищаючи права споживачів та сумлінних підприємців, а не створюючи бюрократичні та корупційні капкани.

Як відомо, попередній мораторій на проведення перевірок в цілому показав свою ефективність.

Так за період із січня по травень 2015 року, порівняно з 1 півріччям 2014 року, кількість планових перевірок скоротилась у 72 рази - з 233,5 тис. до 3,2 тис., позапланових у 2 рази - з 102 тис. до 51,1 тис. Разом з тим, серед недоліків попередньої заборони значна кількість скарг (близько 8 тис.) на порушення прав споживачів, що залишились без відповідної реакції з боку держави. Новий мораторій покликаний виправити ситуацію.

Источник: http://www.fru.org.ua/ua/events/busin...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы