Міністерство фінансів разом з прем’єр-міністром та Президентом знайшли можливості для зменшення видатків на понад 60 млрд грн порівняно з проект держкошторису, який був підготовлений у вересні. Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько в статті для «Української правди».
«Коли на наступному тижні ми подамо на розгляд Верховної Ради пакет законів, що буде включати проект бюджету, проект податкової реформи, та низку законодавчих актів щодо реформ у різних напрямках державних видатків, ми запропонуємо зменшувати всі ці видатки через оптимізацію та через концентрацію всіх державних ресурсів на допомозі дійсно тим, хто найбільше потребує цієї допомоги й де держава справді має направляти свої ресурси
Для запровадження всіх цих змін у життя, нам потрібна буде широка підтримка депутатів та громадськості», - констатувала Н. Яресько.
За її словами, розглядаючи питання необхідності скорочення видатків бюджету через проведення податкової реформи, уряд виходив з того, що структура видатків бюджету така, що не дозволяє зменшити значний обсяг видатків одним простим рухом.
Далі - пряма мова:
1) Найбільша категорія видатків – це соціальні видатки. Ми не маємо права зменшувати соціальний захист тих верств населення, які потребують цього найбільше. Тому єдиний варіант для зменшення видатків у цій сфері – це підвищення їх ефективності та адресності та надання її тим громадянам, які дійсно потребують підтримки.
2) Освіта. Наша мета – збільшити якість освіти, та підвищити ефективність використання державних ресурсів у цій сфері.
3) Оборона та безпека. Аби забезпечити подальше посилення обороноздатності України, ми плануємо підвищити видатки на оборону ще на 10 млрд грн. "живими коштами", порівняно з 2015 роком, в рамках прийнятих рішень РНБОУ
4) Видатки на обслуговування боргу. У поточному році ми зробили все, що було в наших силах, аби провести реструктуризацію боргу, та зменшити боргове навантаження на країну. Ті витрати, що залишаються у бюджеті – це юридичне зобов’язання України перед усіма кредиторами. Водночас, що ми дійсно можемо зробити для зменшення боргових виплат у майбутньому – це зменшувати державний дефіцит, не позичати шаленими темпами в борг, що допоможе знизити боргове навантаження на країну в найближчі роки.
5) Економічна діяльність. Це витрати на дороги, аграрний сектор, енергетичну галузь. Ми активно переглядаємо структуру цих видатків, й хочемо значно підвищити їх ефективність.
6) Охорона здоров’я: тут головний резерв для економії лежить через значне підвищення якості державних послуг й перехід на фінансування саме послуги й результату, а не ліжко-місця й квадратних метрів холодних темних й неотплювальних коридорів лікарень
Також ми маємо значно зменшити розмір держапарату. Хоча сильно зекономити на цьому не вийде, адже всі видатки на держапарат, включно з оплатою опалення, зарплатами, утриманням адміністративних будівель по всій країні складає лише 3,8% всіх видатків зведеного бюджету.
Джерело: http://finbalance.com.ua/news/Yaresko...