Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Банки нарощують кредитування населення – звіт НБУ "Огляд банківського сектору"

17.08.2017

Банки пожвавлюють діяльність у роздрібному сегменті. У І півріччі обсяги кредитування населення продовжили зростати, приплив депозитів фізичних осіб до банків також прискорився. Роздрібне кредитування продовжить зростати і протягом року. Про це йдеться в четвертому квартальному звіті "Огляд банківського сектору".

У першому півріччі гривневі кредити банків фізичним особам зросли на 13.4%. Зростання портфеля кредитів фізичним особам свідчить про відновлення апетиту банків до кредитування після тривалої перерви. Роздрібне кредитування продовжить зростати і надалі завдяки підвищенню доходів населення та збереженню споживацької впевненості.

Основним обмежувальним фактором для стрімкішого відновлення кредитування бізнесу залишається слабкий захист прав кредиторів, який спричинює високий рівень кредитних ризиків у корпоративному секторі.

Приплив гривневих коштів населення у банки пришвидшився з +9 млрд. грн. у І кварталі до +16 млрд. грн. у ІІ кварталі. Найактивніше їх залучали державні банки. Водночас обсяг коштів бізнесу зменшився під дією двох причин: конфіскації коштів колишньої влади на рахунках державних банків та виплати дивідендів окремими державними підприємствами. У цілому депозити клієнтів займають 74.3% пасивів банківської системи та залишаються основою її фондування.

Відсоткові ставки продовжують знижуватися, але меншим темпом, ніж раніше. У ІІ кварталі, відповідно до Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб, відсоток за річними гривневими вкладами населення скоротився на 0.8 в.п. до 15.6% річних. Ставки за доларовими депозитами знизилися до 4.0% річних.

Як наслідок, дешевшало кредитування бізнесу. Але вартість корпоративних кредитів зменшувалася нижчим темпом, ніж депозитні ставки, що створює потенціал для її падіння надалі.

Підґрунтя для подальшого зниження процентних ставок забезпечує і пом’якшення монетарної політики. Зниження Національним банком ключової ставки з 14% до 12.5% у ІІ кварталі створило передумови для подальшого зниження відсоткових ставок в економіці. У серпні державні банки знизили ставки за депозитами населення. Приватні фінустанови, імовірно, також переглянуть свій відсоток у відповідь.

Банки продовжують повертати кошти НБУ. За ІІ квартал їхня частка в зобов’язаннях фінустанов зменшилася на 0.4 в.п. до 1.2%.

Із початку квітня з ринку виведено 4 банки, один із яких – через неспроможність довести розмір статутного капіталу до 200 млн. грн. Це не вплинуло на рівень концентрації в банківському секторі: 20 найбільших банків, як і раніше, займають понад 90% чистих активів.

У ІІ кварталі Приватбанк і банки з державним російським капіталом зафіксували збитки внаслідок доформування резервів та продажу проблемних кредитів. Це суттєво вплинуло на фінансовий результат сектору: чистий збиток усіх банків за ІІ квартал становив 5.1 млрд. грн. Окрім Приватбанку та банків з російським державним капіталом, решта фінустанов отримала прибуток 3.9 млрд. грн. За підсумками 2017 року банківський сектор (без урахування Приватбанку) отримає прибуток.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
06.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят закон об обмене информацией и приостановке действия трудового договора Классификатор профессий и квалификационные характеристики объединили с Реестром квалификаций: Закон подписан В ГНС будут подавать информацию о банковских счетах не только СХД, а т...
10.02.2025
В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о повышении минимальной зарплаты, пенсий и прожиточного минимума
Больше по теме: Минимальная зарплата и прожиточный минимум – 2025: какие размеры и на что повлияют Размер минимальной заработной платы Парламентарии представили законопроект № 12462, которым предусматривается повышение прожиточного минимума, минимальной зарплаты и минимальной пенсии по возра...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
Новое
09.05.2025
Налогообложение доходов ФЛП, который одновременно осуществляет независимую профессиональную деятельность
Каким образом начисляется и уплачивается НДФЛ с доходов, одновременно получаемых ФЛП от деятельности на общей системе налогообложения и от осуществления независимой профессиональной деятельности? В соответствии с нормами Налогового кодекса (далее – НК) физическое лицо, осуществляющее независи...
08.05.2025
Как подать заявку на гранты для перерабатывающих предприятий: напоминает Минэкономики
Грантовые программы от Минэкономики и Госслужбы занятости: как подать, какие сроки и кого это касается? Больше по теме: Бюджетные гранты: как применять разницы по налогу на прибыль Минэкономики согласовало еще 21 заявку по программе «Гранты для перерабатывающих предприятий». После выпол...
08.05.2025
ГНС разрабатывает подходы к учету особенностей ведения хозяйственной деятельности в разных регионах
Об условиях ведения бизнеса, налоговой нагрузке и ветеранской политике говорили Председатель ГНС Руслан Кравченко и представители более 60 предприятий и бизнес-ассоциаций. К диалогу также присоединился народный депутат Марьян Заблоцкий. Участники обсудили стандартные вопросы от бизнеса – блок...
Лучшие материалы