Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Чи застосовувати коефіцієнт 1,756 до нормативної грошової оцінки землі

Ирина Дмитерко

31.01.2016 3538 0 2

Чи застосовувати коефіцієнт 1,756 до нормативної грошової оцінки земельної ділянки при розрахунку розміру єдиного податку четвертої групи?

Так, застосовувати. Пояснимо чому.

Відповідно до постанови КМУ від 31.10.11 р. № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» показники нормативної грошової оцінки гектара ріллі окремої земельної ділянки, проведеної станом на 01.07.95 р., застосовуються з коефіцієнтом 1,756.

Отже, для визначення бази оподаткування єдиним податком четвертої групи сільськогосподарські товаровиробники повинні застосувати до нормативної грошової оцінки ріллі, установленої на 01.07.95 р., коефіцієнт 1,756.

Крім того, відповідно до п. 2921.2, п. 5 підрозд. 8 розд. XX Податкового кодексу (далі – ПК) базою оподаткування єдиним податком четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 01.01.15 р. відповідно до порядку, установленого розд. XII ПК. Нагадаємо, що кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 01.01.15 р. становить 3,997.

Вважаємо, що більш надійним та правильним варіантом отримання інформації щодо розміру нормативної грошової оцінки землі є отримання відповідного витягу. Так, відповідно до ст. 20 Закону від 11.12.03 р. № 1378-IV «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Тобто відповідну інформацію щодо нормативної грошової оцінки земель з урахуванням відповідних коефіцієнтів можуть надати територіальні органи Держ- геокадастру.

Нагадаємо, що замовити видачу витягу про оцінку земельної ділянки можна:

  • через Центри надання адміністративних послуг, що утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування територіальними органами Держгеокадастру (наказ Держземагентства від 25.12.14 р. № 435). Зазначений витяг видається безоплатно протягом семи робочих днів із дати надходження відповідної заяви;
  • через сайт Публічної кадастрової карти шляхом заповнення відповідної форми. У такому разі витяг можна отримати в будь-якому з обраних запитувачем центрів надання адміністративних послуг особисто за пред’явленням документа, що посвідчує особу, або за довіреністю.

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Агро»

Самая полная библиотека безопасных решений по бухучету, налогам и праву для с/х отрасли

4680 грн. / год

Купить

Лучшие материалы