• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи отримає одноразову допомогу непрацевлаштований випускник навчального закладу із числа дітей-сиріт?

16.01.2020 628 0 0

Дійсно, згідно з ч. 8 ст. 8 Закону від 13.01.05 р. № 2342-ІV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (далі – Закон № 2342) випускники навчальних закладів з-поміж дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за кошти навчального закладу або відповідної установи у порядку, установленому Кабміном, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше 6 прожиткових мінімумів (далі – ПМ) для осіб відповідного віку.

Порядок відшкодування, зокрема, витрат на здійснення випускникам навчальних закладів з-поміж згаданих вище категорій осіб грошових виплат у разі працевлаштування має бути встановлено урядовим рішенням (ст. 25, 399 Закону № 2342).

Як передбачено постановою КМУ від 05.04.94 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (далі – Постанова № 226):

учням, студентам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, які навчалися або виховувалися в навчально-виховних та вищих навчальних закладах та перебували на повному державному утриманні, у разі їх працевлаштування видається одяг, взуття, м’який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 НМДГ, а також одноразова грошова допомога в розмірі 6 ПМ (пп. 4 п. 13);

діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням), на період навчання у загальноосвітній школі, забезпечуються безплатно шкільною та спортивною формами, обідами, у вищих навчальних закладах і професійних навчально-виховних закладах – обідами та гуртожитком. У разі їх працевлаштування після закінчення навчального закладу їм виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 6 ПМ, а також видається одяг і взуття на суму не менш як 16 НМДГ (пп. 5 п. 13).

Тому звертаємо увагу: для визначення правомірності здійснення таких виплат має бути документально підтверджено статус особи, якій вони належать згідно із законодавством (наприклад, якщо особа перебувала на повному утриманні держави або ж була під опікою чи піклуванням.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали