Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Земельна реформа дозволить українцям купувати землі на онлайн-аукціонах

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру розробила концепцію перетворення нинішньої системи аграрних відносин, яка передбачає 2 етапи земельної реформи.

Керівник Госгеокадастра Максим Мартинюк заявив про відкриття на першому етапі продажу сільськогосподарських земель державної форми власності після скасування мораторію в 2016 році.

Мартинюк зазначив, що найбільш складним буде запуск ринку землі.

Купувати землю зможуть лише громадяни України. Представники інших національностей та юридичні особи виключається з ринку.

Ключове і, одночасно, найскладніше питання в проведенні земельної реформи - це запуск ринку землі.

"Ми пропонуємо двоетапний варіант.

Перший етап - з 1 січня 2016 року - передбачає продаж сільгоспземель державної форми власності", - пише Мартинюк. Завдання першого етапу - згладити цінові коливання, які однозначно будуть прагнути вниз. Перша хвиля буде наймасовішою з погляду пропозиції, і для неї будуть характерні мінімальні ціни.

Право на купівлю землі отримають тільки громадяни України. Іноземці та юрособи на цьому етапі виключені з ринку. На думку глави Госгеокадастра, в купівлі державних земель будуть зацікавлені агрохолдинги.

Але не варто перебільшувати витікаючу від них небезпеку, каже він, - велика частина ринку зайнята компаніями середнього розміру.

Потенційно агрохолдинги можуть бути зацікавлені в покупці близько 4 млн га землі, що становить 10% земель сільськогосподарського призначення в Україні.

"Якщо ми побачимо, що модель не спрацює, то постане питання про розширення кола покупців, але все одно зі значними обмеженнями в частині юрисдикції", - продовжує Мартиненко. Продаж сільгоспземлі буде можливою тільки через аукціони.

Самі аукціони мають бути прозорими, зручними, із залученням максимальної кількості учасників. "Цього можна досягти, тільки перевівши їх в онлайн, на електронну площадку", - відзначає чиновник, додаючи, що зараз якраз закінчується розробка такого проекту електронних аукціонів за підтримки європейських консультантів з проекту Єврокомісії Twinning по іспанському зразком. "Це назавжди має зняти питання з прозорістю процедур і доступністю інфраструктури", - упевнений він.

Дозволяючи продаж державних земель, необхідно закрити дірки по безаукціонній передачу в приватну власність. На переконання Мартиненка, безоплатна приватизація - "корупційна діра, цей механізм не стимулює фермерство, він просто дозволяє наживатися чиновникам".

Так, пропонується скоротити норми безоплатної приватизації під особисте сільське господарство - з нинішніх двох до одного гектара, впорядкувати процес розпаювання земель при приватизації держпідприємств.

Другий етап

Після того, як перший етап пройде успішно, будуть виявлені і нівельовані ризики, а ціна землі підніметься до ринкової, можна буде відкрити доступ на ринок громадянам. "Ми прописуємо в законі норму, що певні його статті почнуть діяти з 2019 г. - на нашу думку, це можна вважати робочим варіантом старту повноцінного ринку землі", - пише Мартиненко.

До цього моменту на ринку землі вже повинен бути створений державний оператор, завданням якого буде викуп у людей ділянок за фіксованою ціною (у ролі такого держагента розглядається один з державних банків, а не створена з нуля нова структура, як це вже було з Земельним банком) .

Ще один аспект, давно яке вимагає врегулювання, - це посилення відповідальності за самозахоплення землі. Зокрема пропонуються такі ніколи раніше не використовувалися методи, як конфіскація на користь держави врожаю, вирощеного на самозахопленій землі, введення кримінальної відповідальності юросіб і, нарешті, визначення органу, який може здійснювати контроль за землекористуванням.

 

Джерела:

http://vchaspik.ua/ekonomika/349248ze...

http://zn.ua/ECONOMICS/prodavat-selho...

 

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
08.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Правительство предлагает расширить категории граждан, имеющих право на отсрочку Гоструда будет проверять работодателей на предмет моббинга: законопроект подписан ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 27.06.2025 Какие налоги плани...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
11.07.2025
Документы, вступившие в силу с 7 по 13 июля 2025 года
Документы, которые вступили в силу на этой неделе и пригодятся при ведении хозяйственной деятельности. Указ Президента от 16.07.2025 № 465/2025 «О решении Совета национальной безопасности и обороны Украины от 6 июля 2025 года «О применении персональных специальных экономических...
11.07.2025
Утверждены минимально допустимые экспортные цены на отдельные виды товаров на июль
Минагрополитики приказом от 10.07.2025 № 1943 утвердило минимально допустимые экспортные цены на отдельные виды товаров, классифицируемых по кодам согласно УКТВЭД 0409 00 00 00, 0802 31 00 00, 0802 32 00 00, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514, 2306 на июль 2025 года....
11.07.2025
Изменения в законодательстве с 7 по 11 июля 2025 года
Сборник изменений в законодательстве, произошедших на этой неделе С 5 июля в Украине возобновляется обязательное представление статистической отчетности Президент 3 июля подписал Закон от 18.06.2025 № 4505-IX, который официально опубликован 5 июля и с этого дня вступил в силу. Внесены изменения в ...
Лучшие материалы