Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Робоча група закінчила роботу над Книгою 1 проекту Трудового кодексу

На четвертому засіданні робочої групи Верховної Ради України, створеної для опрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання, завершено роботу над Книгою 1 проекту Трудового кодексу.

15 грудня відбулось четверте засідання робочої групи Верховної Ради України, створеної парламентським Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення для опрацювання проекту Трудового кодексу України (далі — ТК) до другого читання.

У ході засідання розглянуто пропозицію від народних депутатів щодо надання роботодавцю права встановлювати додаткові вимоги до ділових якостей працівників при прийнятті їх на роботу. Невідповідність кандидата таким якостям може стати підставою для відмови у прийнятті його на посаду.

Профспілки виступили категорично проти такої дискримінації та переконали членів робочої групи в тому, що вимоги до професійних і ділових якостей мають встановлюватись виключно законодавством. І ці вимоги мають бути для всіх основних видів робіт універсальними. Цю пропозицію було підтримано як і наступну — Мінсоцполітики — стосовно того, що вимоги до працівників, які встановлюються кваліфікаційними характеристиками, є для роботодавця обов’язковими, а не рекомендаційними, як це було передбачено у проекті ТК.

Кваліфікаційні характеристики, які затверджуються органами влади, мають бути не орієнтиром для роботодавця, а обов’язковими для врахування, коли людина приймається на роботу.

Також було підтримано пропозицію народних депутатів, відповідно до якої забороняється необґрунтована відмова людині у прийомі її на роботу, коли це не стосується безпосередньо рівня кваліфікації, або професійної підготовки. Відтепер на вимогу особи, якій відмовлено у прийнятті на роботу, роботодавець зобов’язаний письмово повідомити кандидата про причину такої відмови.

На думку заступника Голови ФПУ Сергія Українця, який брав участь у засіданні робочої групи і представляв позицію профспілок, таке рішення дуже важливе, тому що працівникові таким чином надається право захистити себе, наприклад, у суді, якщо буде доведено, що відмова роботодавця була безпідставною.

Представники профспілок виявилися в меншості, коли наполягали на вилученні зі статті 30 проекту ТК застосування технічних засобів для контролю за виконання працівником своїх обов’язків. Їх підтримала лише частина науковців, але редакція самої статті була пом’якшена і сформульована таким чином: «роботодавець в праві контролювати виконання працівником своїх трудових обов’язків, у т. ч. у випадках, визначених законодавством або колективним договором, із використанням технічних засобів». На що профспілки не погодились і будуть й надалі працювати над скасуванням такої норми у законодавстві.

Робочою групою була без змін прийнята профспілкова редакція частини першої статті 31 проекту ТК, яка дає визначення поняттю «трудові відносини».

Адже, як і пропонували профспілки, у законодавстві відтепер закріплено, що «Трудові відносини — це відносини між працівником і роботодавцем, відповідно до яких працівник за винагороду особисто виконує визначену роботодавцем роботу (трудову функцію) під його керівництвом та контролем з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку».

Як пояснив Сергій Українець, це означає, що якщо у трудових відносин є законодавче визначення, то їх не можна підмінити так званими сурогатними формами таких відносин, як то цивільно-правові відносини, або статус суб’єкта підприємницької діяльності.

 


За інформацією офіційного сайту ФПУ

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
30.06.2025
Планируют обновить пруденциальные нормативы кредитных союзов
Проект предполагает: ограничение относительно валютного риска и требования к системе управления валютными рисками для объединенных кредитных союзов; уточнение относительно порядка определения размера пруденциальных нормативов для всех кредитных союзов. Национальный банк предлагает для обсуждения про...
30.06.2025
Планируют изменения к порядку безналичных расчетов в национальной валюте пользователей платежных услуг
Изменения будут способствовать повышению прозрачности взаимоотношений между предоставителями платежной услуги по переводу средств без открытия счета и их пользователями, а также дальнейшему развитию платежного рынка, его приближению к европейским стандартам. Больше по темк: Наличные расчеты: ...
30.06.2025
Начато обсуждение изменений к отдельным нормативно-правовым актам по вопросам наличного обращения
Национальный банк предлагает актуализировать отдельные нормативно-правовые акты по вопросам наличного обращения. Больше по теме: Наличные расчеты: в каких случаях действуют ограничения и как их не нарушить? Национальный банк предлагает актуализировать отдельные нормативно-правовые акты по вопросам ...
Лучшие материалы