Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Провали та успіхи 2015 року за оцінками бізнесу


Податковий тиск, корупція та відсутність динаміки у впровадженні реформ – усі ці фактори незмінно впродовж 2015 року займають перші сходинки у рейтингу основних бар’єрів для бізнес-спільноти.

Європейська Бізнес Асоціація провела заключне у 2015му році опитування серед керівників членських компаній і запитала їх про враження від ведення бізнесу в Україні за підсумками 4го кварталу року.

Індекс інвестиційної привабливості - чи є зрушення?

Цього разу у нашому дослідженні взяв участь 71 топ-менеджер, що працюють у членських компаніях Асоціації. Протягом року ми спостерігали відносно стабільну картину і майже жодних коливань, адже позначка Індексу так і не перевищила середнє значення і весь рік залишалася у негативній площині (1й квартал – 2,51; 2й – 2,66; 3й – 2,56). Тож, у 4му кварталі показник дорівнює – 2,57 бали з 5 можливих. Хочемо закцентувати Вашу увагу, що 3 бали – це нейтральний рівень, а все, що нижче являє собою негативне значення.

Дослідження демонструє, що переважна більшість - 80% бізнесменів - незадоволені поточним станом інвестиційного клімату в Україні. Директори компаній підтверджують, що занадто багато часу вже витрачено на розмови та наміри у відношенні реформ, проте надто мало було зроблено за цей рік.

Що змінилось за останні три місяці?

Отже, ми бачимо, що у співвідношенні до попередньо одержаного результату Індекс інвестиційної лишився незмінним – різниця мізерна і становить 0,01 балів.  

Бізнес-спільнота досить категорично висловила свою думку стосовно позитивних змін: 62% респондентів відповіли, що взагалі не відчувають жодного позитиву за останні три місяці. 37% топ-менеджерів вважають, що інвестиційний клімат залишається незмінним і перебуває в негативному значенні протягом усіх попередніх періодів. 8% опитуваних зазначили серед позитивів – відносну валютну стабільність. І ще 8% відмітили поліпшення на макро-рівні. Дехто серед позитивних зрушень вбачає той факт, що світові рейтингові агентства - Moody's, Standard & Poor's та Fitch – підняли позиції України у минулому кварталі 2015 року.

Сподівання та прогнози інвесторів: чи варто інвестувати в Україну?

49% опитаних не очікують позитивних змін у найближчий перспективі і переконані, що бізнес-клімат залишиться приблизно  на тому ж рівні. При цьому 45% схильні вважати, що українські ринки не є прибутковими для нових інвестицій. І лише 16% налаштовані більш-менш оптимістично на рахунок інвестиційної привабливості України для нових надходжень.

Найважливіші напрямки для інвестування

Прогрес у ключових сферах впродовж останніх трьох місяців року є наступним:

Негатив:

96% відсутність судової реформи

93% низька ефективність боротьби з корупцією

76% низька ефективність боротьби з корупцією

62% відсутність прогресу з відшкодуванням ПДВ

61% скаржаться на відсутність зрушень у питанні земельної реформи

56% зниження темпів у торгівлі

52% жодних спрощень митних процедур

Позитив:

16% помітили певні зрушення у митній сфері

11% кажуть про поліпшення торгівлі

10% задоволені відшкодуванням ПДВ

Що має бути зроблено?

«Будувати на макроекономічній стабільності, досягнутій протягом 2015 року, залишитися в програмі МВФ, затвердити збалансований та стабільний бюджет на 2016 рік, зосередитися на реформах прийняття законів, необхідних для поліпшення рейтингу "Doing Business" та врешті-решт побороти корупцію.» - основні побажання від бізнес-спільноти на 2016 рік.

Серед найважливіших кроків, яких потребує економіка країни, інвестори відмічають такі:

39% - боротьба з корупцією;

25% - виважена податкова реформа;

24% - судова реформа;

14% - прискорення реформ;

8% - «звільнення» державних органів від бюрократії.

Бонусні запитання

Ми поставили бізнесменам ще два (бонусних) запитання і отримали наступні відповіді:
 

№ 1 «Згадайте усі реформи, що мали місце у 2015 році: яка була найбільш вдалою, а яка, на Ваш погляд, стала провалом року?»

Відповідно, успіхами року респонденти визнали:

48% - нова поліція

7% - реформи у банківському секторі

А серед головних «провалів» 2015го:

27% - відмова Президента та Уряду втілювати реформи та боротися з корупцією

20% - податкова/судова реформи

18% - відсутність реальних реформ

12% - реформа охорони здоров’я/ тендерної системи

 

№ 2 «Уявіть ситуацію, що у Вас є право впровадити лише одну (але будь-яку) реформу. Що б це було?»

31% - судова і правова система

24% - податкова реформа

16% - впровадження антикорупційної системи

10% - звільнення всіх держслужбовців і побудова усіх інститутів з нуля

Методологія: Європейська Бізнес Асоціація щоквартально задає директорам своїх членських компаній 5 питань – 1) що ви думаєте про поточний інвестклімат 2) чи змінився він у порівнянні з попереднім кварталом 3) які ваші прогнози, як зміниться інвестклімат наступного кварталу 4) чи вигідно буде інвестувати в Україну в наступні 3 місяці 5) як зміни в вашій галузі ви очікуєте найближчого кварталу та одне бонусне питання – який з органів державної влади є наразі найбільш та найменш ефективним? Ми використовуємо шкалу Лайкерта, яка має 5 градацій, де 1 – це вкрай негативно, а 5 – вкрай позитивно. 3 – нейтрально.

Джерело: http://agravery.com/uk/posts/show/pro...

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
27.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики Актуальные счета для уплаты налогов Предлагают вернуть 100 % бронирование для критически важных предприятий Минцифры изменила критерии определения критически ...
05.03.2025
Опубликовано постановление КМУ, которым упрощена процедура бронирования военнообязанных
Больше по теме: Бронирование работников: пошаговые действия Аннулирование бронирования военнообязанных: основания и условия Отчетность по воинскому учету и бронированию 5 февраля на сайте Кабмина опубликовано постановление от 28.02.2025 № 233, которыи внесены изменения впорядок бро...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
Новое
29.05.2025
Комитет ВРУ рекомендует отменить пошлины на товары для обороны и безопасности
Комитет рекомендовал принять за основу и в целом два важных законопроекта: № 13305 – о внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно освобождения от обложения ввозной пошлиной товаров, ввозимых на таможенную территорию Украины для нужд безопасности и обороны, и устранения техн...
29.05.2025
При каких условиях НБУ относит кредитные союзы к категории значимых
Кредитный союз получает статус значимого кредитного союза со дня обнародования Национальным банком перечня значимых кредитных союзов. Национальный банк впервые обнародовал перечень значимых кредитных союзов. Решением Правления НБУ от 27.05.2025 к категории значимых кредитных союзов отнесено 2 кредит...
29.05.2025
Обновлены формы статотчетности по продукции животноводства и количеству с/х животных
Больше по теме: Будет ли штраф за несвоевременную подачу статистических отчетов? Госстат обновил формы государственных статистических наблюдений относительно производства продукции животноводства, количества сельскохозяйственных животных и обеспеченности их кормами и получения полной, всесторонней ...
Лучшие материалы
Центр уведомлений