Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Імпортний збір буде скасовано з 1 січня

Імпортний збір буде скасований з 1 січня, повідомила заступник міністра фінансів Олена Макеєва, виступаючи на Українському фармацевтичному форумі Адама Сміта в Києві в середу.

"Додаткові імпортні мита скасовуються з 1 січня - це наше зобов'язання, яке було погоджено з МВФ. З нового року додатковий імпортний збір працювати не буде. Про це Мінфін говорив неодноразово", - сказала вона, відповідаючи на питання представників фармацевтичної індустрії.

Коментуючи перспективи створення спеціального фонду, в який акумулюватимуться кошти, отримані від введення ПДВ у розмірі 20% на ліки, і які планується направляти на компенсацію населенню втрат від подорожчання ліків. О.Макеєва зазначила, що "створити фонд нескладно і адмініструвати його нескладно, але проблема в тому, що ми не знаємо, коли проект буде ухвалено в парламенті".

Крім того, заступник міністра уточнила, що "основна проблема не в створенні спецфонду, а в програмах, які він фінансуватиме, щоб гроші доходили до реального пацієнта, а не залишалися на якихось рахунках в міністерствах і держадміністраціях".

"Технічно акумулювати кошти - це не проблема. Проблема в тому, що потрібний механізм, який гарантуватиме розподіл і з яким усі будуть згодні, хоч би на перехідній період, поки не буде введена реімбурсація", - сказала вона.

Відповідаючи на запитання, чому Мінфін готовий представити свій проект Податкової реформи тільки наступного тижня, О.Макеєва зазначила, що "якби не було альтернативної реформи, то наш закон був би в парламенті вже у вересні - він був готовий для голосування".

Як повідомлялося, в жовтні Кабінет Міністрів України схвалив проект закону про скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року.

Імпортний збір був введений 25 лютого 2015 року у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу, було введено додатковий імпортний збір на імпорт, окрім критичного, прописаний в прийнятому парламентом наприкінці 2014 року на пропозицію уряду законі "Про стабілізацію платіжного балансу України".

Додатковим імпортним збором за ставкою 10% обкладаються готові харчові продукти; продукти, жири і олії тваринного і рослинного походження; алкогольні і безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 по УКТЗЕД). Під 5% збір підпадають усі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент зарахував більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Міністерство охорони здоров'я пропонувало затвердити перелік лікарських засобів, які не є об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором. Представники фарміндустрії заявили, що це створить передумови для корупції.

Генеральна рада світової організації (СОТ) Торгівлі 29 липня підтвердила, що введений Україною додатковий імпортний збір відповідає вимогам угод СОТ.

Джерело: http://ua.interfax.com.ua/news/genera...

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
30.06.2025
Планируют обновить пруденциальные нормативы кредитных союзов
Проект предполагает: ограничение относительно валютного риска и требования к системе управления валютными рисками для объединенных кредитных союзов; уточнение относительно порядка определения размера пруденциальных нормативов для всех кредитных союзов. Национальный банк предлагает для обсуждения про...
30.06.2025
Планируют изменения к порядку безналичных расчетов в национальной валюте пользователей платежных услуг
Изменения будут способствовать повышению прозрачности взаимоотношений между предоставителями платежной услуги по переводу средств без открытия счета и их пользователями, а также дальнейшему развитию платежного рынка, его приближению к европейским стандартам. Больше по темк: Наличные расчеты: ...
30.06.2025
Начато обсуждение изменений к отдельным нормативно-правовым актам по вопросам наличного обращения
Национальный банк предлагает актуализировать отдельные нормативно-правовые акты по вопросам наличного обращения. Больше по теме: Наличные расчеты: в каких случаях действуют ограничения и как их не нарушить? Национальный банк предлагает актуализировать отдельные нормативно-правовые акты по вопросам ...
Лучшие материалы