Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

До 1 липня податковий борг підприємства більш ніж у 5 млн гривень можна списати з рахунків без суду


Єдина умова – відсутні зобов
язання держави щодо повернення помилково або надміру сплачених коштів перед таким платником податку.

ДФСУ у листі від 29.01.2015 р. № 2687/7/99-99-23-01-17 нагадала про це. З 1 січня 2015 року, у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71 (далі — Закон № 71), підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі — ПКУ) доповнено пунктом 32. За цим пунктом, тимчасово, до 1 липня 2015 року, якщо на підприємстві виник податковий борг, про який самостійно заявлено у податковій декларації чи в уточнюючому розрахунку у встановлені строки, але він не є сплаченим, і сума боргу перевищує 5 млн грн, керівник контролюючого органу без звернення до суду може стягнути ці кошти за рахунок готівки або ж з розрахункового рахунку такого платника податку. Це можливо за умови відсутності зобов’язань держави щодо повернення помилково або надміру сплачених коштів перед таким платником податку.

Примірну форму рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків затверджено наказом ДФС України від 21.01.2015 № 23.

Банки мають негайно виконувати відповідні інкасові доручення, ініційовані органами Державної фіскальної служби. У реквізиті «Призначення платежу» такого інкасового доручення має зазначатися дата видачі та номер рішення керівника органу ДФСУ. При цьому саме рішення, на підставі якого оформлено інкасове доручення, банку не подається.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы