• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відшкодування вартості комунальних послуг орендарем

04.12.2019 275 0 0

Установою заплановано згідно з кошторисними призначеннями до кінця цього року виділити на оплату комунальних послуг такі суми: на послуги з теплопостачання – 150 тис. грн, на послуги з постачання електроенергії – 110 тис. грн і на послуги з водопостачання та водовідведення – 50 тис. грн. Для здійснення оплати організація укладає договір про відшкодування вартості цих послуг балансоутримувачу будівлі.

Чи повинна установа застосовувати Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) до коштів, які спрямовуються на таке відшкодування? Чи треба відображати вказані видатки в додатку до річного плану закупівель? Чи є якісь особливості отримання таких послуг для замовника з огляду на норми Закону від 09.11.17 р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон № 2189)?

Насамперед з’ясуємо, чи поширюється дія Закону № 922 на кошти, які замовник спрямовує на відшкодування вартості комунальних послуг.

Закон № 922 установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. При цьому положеннями абзаців другого і третього ч. 1 ст. 2 Закону № 922 передбачено, що він застосовується до замовників-бюджетників за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн.

Важливо: відповідно до ч. 7 ст. 2 Закону № 922 забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Публічна закупівля – це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, установленому Законом № 922 (п. 20 ч. 1 ст. 1 цього Закону). При цьому в Законі № 922 прописано, хто саме відноситься до категорії «замовник».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали