• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оприбуткувати земельну ділянку?

Анна Ляшенко

03.04.2018 279 0 2

Бюджетна установа отримала державний акт на право власності на земельну ділянку. Чи має вона право оприбуткувати її лише на підставі нормативної грошової оцінки (далі – НГО), яка проводилась станом на 2016 рік? Як відобразити цю операцію в бухобліку?

Відповідно до НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів для суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації ОЗ), одиницею обліку основних засобів (далі – ОЗ) є об’єкт ОЗ, в тому числі інший актив, що відповідає визначенню ОЗ, або частина такого активу, яка контролюється суб’єктом держсектора.

Об’єкт ОЗ визнається активом, коли існує ймовірність отримання суб’єктом держсектора майбутніх економічних вигід, пов’язаних з його використанням, та/або він має потенціал корисності для суспільства і його вартість може бути визначена (п. 2 розд. 2 НП(С)БОДС 121).

Зазначений стандарт відносить земельні ділянки до ОЗ (пп. 3.1.1 розд. 2).

Земельні ділянки обліковуються на підставі документів, установлених законодавством (п. 12 розд. 3 Методрекомендацій ОЗ).

У нашій ситуації бюджетна установа має Акт на право власності та витяг з техдокументації про НГО від 2016 року, які дозволяють зарахувати земельну ділянку до складу ОЗ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали