Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Роз'яснено порядок вивільнення працівників

При звільненні працівників необхідно також отримати згоду профспілкового органу на таке звільнення

Мінсоцполітики у листі від 06.08.2015 р. № 11812/0/14-15/06 нагадало, що згідно зі ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Роботодавець повинен видати наказ про внесення змін в організацію виробництва і праці, в якому розкривається зміст цих змін. Потім скласти і затвердити новий штатний розпис.

Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. У разі згоди працівника переведення на іншу роботу здійснюється за його заявою. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Також Мінсоцполітики зазначає, що при звільнені працівників за ст. 40 КЗпП необхідно також отримати згоду профспілкового органу на таке звільнення.

При звільненні працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Джерело: http://news.dtkt.ua/ua/labor/other/35...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы