• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Травмування у стані алкогольного сп’яніння: чи оплачувати лікарняний?

Працівник отримав травму, не пов’язану з нещасним випадком на виробництві. Він надав листок непрацездатності (далі – лікарняний), у якому лікарем зазначено кількість проміле алкоголю. Це означає, що працівник перебував у стані алкогольного сп’яніння під час отримання травми. Чи має право установа оплатити такий лікарняний?

Так, має, але потрібно довести, що травма сталася незалежно від алкогольного сп’яніння працівника. Розглянемо все по черзі.

Постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, а постановою КМУ від 26.06.15 р. № 440 – Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця.

Згідно з нормами цих документів підставою для оплати днів хвороби працівника є листок непрацездатності, заповнений та виданий у встановленому порядку.

Інструкцію про порядок заповнення листка непрацездатності затверджено спільним наказом МОЗ, Мінпраці та соцполітики, ФСС з ТВП і ФСС від нещасних випадків від 03.11.04 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі – Інструкція № 532).

У п. 4.2 Інструкції № 532 зазначено, що запис про стан сп’яніння хворого робиться лікарем у довільній формі на лицьовому боці бланка листка непрацездатності у правому нижньому полі у графі «Примітка». Зазвичай у цьому записі лікар фіксує кількість проміле алкоголю у крові потерпілого. Наприклад, біля шифру діагнозу робить позначку «2,0 % проміле».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали