• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Староста: набуття повноважень та оплата праці

21.08.2019 269 0 1

На сьогодні законодавство передбачає, що до складу органу місцевого самоврядування (далі – ОМС) може входити староста. Розглянемо процедуру набуття особою статусу старости

Історично в Україні впродовж багатьох років до старости склалося шанобливе ставлення громади, яка висунула певну особу на цю посаду.

Останнім часом до штату ОМС та її виконавчих органів ця посада не вводилася, і лише із прийняттям Закону від 05.02.15 р. № 157-VІІІ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон № 157) стала можливим поява цієї посади. Виходячи з положень Закону № 157, якщо відбувається процес добровільного об’єднання громад сіл, селищ, то можливе й обрання особи на посаду старости.

За ст. 5 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280), до якого внесено зміни у зв’язку із прийняттям Закону № 157, до системи місцевого самоврядування (поряд із тергромадою, сільською, селищною, міською радою, сільським, селищним, міським головою, виконавчими органами сільської, селищної, міської ради) включено старосту.

Зауважимо: на сьогодні законодавство не передбачає обов’язковості введення до штату ОМС посади старости, тобто якщо громада не вважає доцільним проводити вибори на цю посаду, питання «закривається».

Засади обрання на посаду старости, а також організаційні питання стосовно проведення виборів, права бути обраним, висування кандидатів на посаду, черговості проведення виборів, реєстрації обраних на посаду осіб тощо визначено Законом від 14.07.15 р. № 595-VІІІ «Про місцеві вибори» (далі – Закон № 595).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали