Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи отримає водій швидкої допомоги матеріальну допомогу?


Згідно з постановою КМУ від 27.03.13 р. № 199 «Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги» (далі – Постанова № 199) медичні працівники мають право на встановлення надбавки за особливий характер та особливі умови праці, а також їм передбачено виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу на рік.

Посади водіїв не належать до медичних або фармацевтичних посад. Але, п. 4 постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та соцполітики і МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519 (далі – Умови № 308/519), керівникам бюджетних установ, закладів та організацій надано право у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання. Зазначені умови поширюються на всі категорії працівників закладів охорони здоров’я.

Таким чином, питання щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам бюджетної сфери врегульовано чинним законодавством.

При цьому формування обсягів фонду заробітної плати працівників комунальних закладів охорони здоров’я здійснюється самостійно місцевими органами влади при формуванні показників видатків місцевих бюджетів на відповідний рік.

Тому відповідні місцеві органи влади повинні вирішувати питання щодо надання матеріальної допомоги працівникам закладів охорони здоров’я за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Оскільки водії швидкої (екстреної) допомоги не є медичними працівниками, на сьогодні у них немає права на допомогу відповідно до Постанови № 199, але Умовами № 308/519 передбачено право всіх працівників закладів охорони здоров’я на отримання матеріальної допомоги.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали