• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підтвердження рівня володіння державною мовою

20.11.2019 219 0 0

Починаючи із цього року згідно із законодавством певні категорії осіб мають підтвердити свій рівень володіння державною мовою відповідно до встановлених вимог. Розглянемо, як це має відбуватися на практиці.

Дійсно, Законом від 25.04.19 р. № 2704-VІІІ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон № 2704), який набув чинності з 16.07.19 р. (крім деяких окремо визначених положень), прямо встановлено обов’язок застосування української мови як мови громадянства України.

Відповідно до ст. 6 Закону № 2704 кожен громадянин нашої держави зобов’язаний володіти державною мовою, а згідно зі ст. 7 цього Закону особа, яка має намір набути українське громадянство, має засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою.

Для здійснення повноважень органами держвлади та органами місцевого самоврядування (далі – ОМС), в інших публічних сферах суспільного життя (зокрема, в освітній, медичній, культурній, науковій діяльності, а також у сферах торгівлі, обслуговування населення тощо) передбачено обов’язковість використання української мови як єдиної державної мови на всій території України.

Практично всіма категоріями працівників під час виконання своїх повноважень має бути дотримана ця законодавча вимога.

Звісно, ці вимоги не стосуються приватного спілкування, здійснення релігійних обрядів, якщо особі так буде комфортно спілкуватися.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали