• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи підлягає оподаткуванню президентська стипендія?

27.12.2019 166 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)

Порядок призначення і виплати загальних стипендій затверджено постановою КМУ від 12.07.04 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення». Порядок призначення та виплати стипендій Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних предметів визначається Положенням, затвердженим Указом Президента від 16.05.06 р. № 398/2006.

Так, стипендії призначаються МОН учням закладів загальної та професійно-технічної освіти, які є переможцями IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних предметів, після підбиття підсумків цього етапу строком на один рік. Якщо стипендіат має право на призначення кількох академічних стипендій, виплачується одна – більша за розміром.

Стипендія виплачується щомісяця МОН за місцем навчання стипендіата за кошти, виділені міністерству в держбюджеті на відповідний рік.

Розміри стипендій учнів закладів професійно-технічної освіти, студентів закладів вищої освіти, наукових установ державної та комунальної форми власності, а також переможців, призерів та учасників інтелектуальних змагань затверджено постановою КМУ від 28.12.16 р. № 1047.

Оподаткування доходів фізосіб регулюється розд. IV Податкового кодексу (далі – ПК). Зокрема, у ст. 165 ПК наведено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати. Серед таких доходів у пп. 165.1.26 ПК названо і стипендію (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище, ніж сума, визначена в абзаці першому пп. 169.4.1 ПК (2019 року – 2 690 грн). При цьому сума перевищення (за наявності) підлягає обкладенню ПДФО під час її нарахування (виплати) за ставкою 18 % та військовим збором (далі – ВЗ) за ставкою 1,5 %.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали