• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чому професійну назву робіт «державний інспектор державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж» віднесено до розділу «фахівці» ДК 003:2010?

24.04.2019 108 0 0

На яких засадах професійні назви робіт «Державний інспектор Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж» та «Державний інспектор з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії» віднесено до розд. 3 «Фахівці», а не до розд. 2 «Професіонали» Національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – ДК 003:2010).


Віднесення професійних назв робіт «державний інспектор Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж» (код 3439) та «державний інспектор з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії» (код 3439) до розд. 3 «Фахівці» ДК 003:2010 передбачається передусім Міжнародною практикою ведення класифікаторів професій.

Так, Міжнародна Стандартна Класифікація Занять (ISCO-88) у розд. 3 «Спеціалісти і допоміжний персонал» (мала група 315 «Інспектори з безпеки та якості») містить, наприклад, такі професії «інспекторів», як:

  • інспектор, безпека і здоров’я/електрика;
  • інспектор з якості, електричні вироби;
  • інспектор з якості, електронні вироби;
  • інспектор, якість/промислові процеси;
  • інспектор, професійна безпека тощо.

До їхніх функціональних завдань та обов’язків належить контроль за виконанням відповідних норм і правил, які стосуються запобігання виникненню небезпеки на об’єктах, консультування та інспектування систем захисту, забезпечення виконання встановлених стандартів, зокрема, під час використання енергоносіїв тощо.

Крім того, виконання державних функцій щодо перевірки платіжних (фінансових) документів, сум виплат передбачено для груп професій малої групи з кодом ISCO-88 344 «Допоміжний персонал з мита, оподаткування та спорідненої державної діяльності».

Водночас ISCO-88 містить певний перелік професій, до функціональних обов’язків яких, крім іншого, належить контроль за показниками лічильників енергії (газ, електрика тощо) з кодом ISCO 9153, наприклад «контролер даних лічильника». Ця професійна назва роботи класифікується як «найпростіша професія».

У національній системі професійної класифікації України у розд. 3 «Фахівці» ДК 003:2010 міститься певна номенклатура державних (та недержавних) інспекторів інших стратегічно важливих для України сфер діяльності із застосуванням терміна «інспектор», наприклад: державний інспектор з нагляду за ядерною та радіаційною безпекою (код 3439), державний гірничотехнічний інспектор на вугільних шахтах із підземними роботами (код 3449), інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду (код 3439), інспектор державний з пожежного нагляду (код 3439), інспектор газотехнічний (код 3152), інспектор у вибухонебезпечних виробництвах (код 3152) тощо.

Зазначимо, що відповідно до ДК 003:2010 професійні завдання «фахівців» полягають у виконанні спеціальних робіт, пов’язаних із застосуванням положень та використанням методів відповідних наук, а для «професіоналів» – у збільшенні наявного фонду (обсягу) знань, застосуванні певних концепцій, теорій та методів для розв’язання певних проблем чи в систематизованому викладенні відповідних дисциплін у повному обсязі.

Звертаємо увагу, що в розд. 2 «Професіонали» ДК 003:2010, дійсно, серед іншого, передбачено професійні назви робіт, що застосовуються у сфері енергетики. Здебільшого це виробники електроенергії (2143.2 «інженер з режимів оперативно-диспетчерської служби», 2144.2 «інженер з ремонту та обслуговування автоматики та засобів вимірювань атомної електростанції)», професії виробників, проектувальників електроприладів (2143.2 «інженер-конструктор (електротехніка)») та інші професії, фахові завдання за якими не передбачають «інспекторських», наглядових функцій.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали