Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата праці – 2017: законодавчі сюрпризи

Розглянемо, як змінено засади визначення мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), на які законодавчі новації щодо оплати праці слід очікувати у 2017 році.

Гарантована мінімальна оплата праці

З набуттям чинності з 01.01.17 р. Закону від 06.12.16 р. № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) радикально змінюється законодавче визначення поняття такої державної соціальної гарантії, як МЗП. Обумовлено це тим, що Законом № 1774 було внесено зміни до основоположних законодавчих документів, що визначають умови, порядок та розміри оплати праці для громадян, а саме: до КЗпП та до Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

Так, згідно зі ст. 95 КЗпП (у редакції, що діяла до внесення до неї змін Законом № 1774) визначалось, що МЗП є законодавчо встановлений розмір зарплати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитись оплата праці за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт).

У свою чергу, галузевими умовами оплати праці (зокрема, стосовно медпрацівників, освітян, науковців, працівників культури, соцзахисту тощо) передбачалося, що найнижчий розмір посадового окладу працівника не може бути меншим за встановлений розмір МЗП.

Після внесення змін до цієї статті КЗпП усе кардинально змінилось. Тож відтепер МЗП – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали