Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи оплачується перерва на обід під час робочої зміни, що триває добу?


Тривалість робочої зміни медсестри лікарні – 24 години. Як оплачуються їй ці 24 години, тобто чи враховується при цьому час на приймання їжі?


Норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я затверджено наказом МОЗ від 25.05.06 р. № 319. Якщо норма тривалості робочого часу цим наказом не визначена, то застосовується ст. 50 КЗпП, згідно з якою нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджено постановою КМУ від 21.02.01 р. № 163.

Для працівників, які працюють у закладах (структурних підрозділах) і на посадах у шкідливих умовах праці, установлюється скорочена тривалість робочого тижня на підставі результатів атестації робочих місць згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442.

Галузеві правила внутрішнього трудового розпорядку затверджено наказом МОЗ від 18.12.2000 № 204-о (далі – Наказ № 204-о). Так, згідно з Наказом № 204-о за рішенням трудового колективу дозволяється встановлювати тривалість робочої зміни до 24 годин (крім водіїв санітарного транспорту).

У відповідних випадках тривалість щоденної роботи, у тому числі час початку та закінчення щоденної роботи, перерви для відпочинку та приймання їжі, визначається графіками змінності, що затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням із профспілковим органом з дотриманням установленої тривалості робочого часу за тиждень або інший обліковий період. Графіки роботи затверджуються керівником закладу за погодженням із профспілковим комітетом.

На роботах, де за умовами виробництва перерву для відпочинку та харчування встановити неможливо, працівникові має бути надана можливість приймати їжу протягом робочого часу. Тому при 24-годинній тривалості робочої зміни в закладі охорони здоров’я час приймання їжі включається до робочого часу працівника й відповідно оплата праці працівника здійснюється за 24 години.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали