• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування виплат спадкоємцю померлого працівника

20.03.2019 162 0 2

Нарахування ЄСВ на зарплату, відпусткові та лікарняні: вивчаємо нюанси

Працівник бюджетної установи раптово помер. Про це повідомила його дружина. Установа провела повний розрахунок, але в неї виникли запитання: чи нараховується ЄСВ на суму виплат, що отримує спадкоємець, та чи утримуються ПДФО та військовий збір (далі – ВЗ) із таких виплат?

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема підприємства, установи, організації, інші юрособи, які використовують найману працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД).

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108), та сума винагороди фіз­особам за виконання робіт (надання послуг) за ЦПД (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

До додаткової зарплати включається, зокрема, грошова компенсація за невикористані щорічні (основну та додаткові) відпустки у розмірах, передбачених законодавством, як оплата невідпрацьованого часу.

Зверніть увагу: зарплата (у т. ч. грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки), нарахована працівнику до дня його смерті, є базою нарахування ЄСВ для платника ЄСВ – роботодавця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали