Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якими документами підтверджуються витрати на проживання у відрядженні?

Людмила Войтюк

24.11.2016 1822 0 1

Чи можна відшкодувати витрати на проживання у відрядженні на підставі касового чека або квитанції прибуткового касового ордера? Чи обов’язково для підтвердження таких витрат додавати рахунок готелю?

Постановою КМУ від 02.02.11 р. № 98 (далі – Постанова № 98) визначено, що держслужбовцям, а також іншим особам, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, за наявності підтвердних документів відшкодовуються витрати, зокрема, на оплату вартості проживання в готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях та на побутові послуги, що включені до рахунків на оплату вартості проживання в місцях проживання (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), але не більш як 10 % сум добових витрат для держави, до якої відряджається працівник, визначених у додатку 1 до цієї постанови, за всі дні проживання (п. 7 Постанови № 98).

Крім того, у п. 5 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59), зазначено, що підприємство за наявності підтвердних документів (в оригіналі) відшкодовує в межах граничних сум, затверджених Постановою № 98, витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат.

Якими саме документами підтверджуються витрати на проживання у відрядженні? Згідно з п. 14 розд. I Інструкції № 59 підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Податкового кодексу (далі – ПК) та Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали