Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Документальне оформлення щорічної відпустки

05.06.2019 457 0 0

Як піти у відпустку у 2019

У цій консультації розповімо, як оформити відпустку працівника.

Як відомо, черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

Закон від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) зобов’язує роботодавця повідомляти працівника під розписку про час початку і закінчення відпустки не пізніше як за два тижні до її фактичного початку.

Повідомлення про надання відпустки (див. зразок 1) оформлюють на стандартних аркушах паперу формату А4 або на бланку кадрової служби (за наявності такого бланка) у двох примірниках, один з яких залишається у працівника, а інший – зберігається у відділі кадрів.

На практиці підставою для надання відпустки найчастіше є заява працівника на ім’я керівника юридичної особи. Зазвичай її формлюють рукописним способом на стандартному аркуші паперу формату А4. Утім, установа може мати заздалегідь виготовлені трафаретні бланки заяви про відпустку з надрукованою постійною інформацією та визначеним місцем для внесення змінної інформації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали