• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи є ліцензійна операційна система Windows нематеріальним активом?

17.07.2019 522 0 1

У нашій ситуації ПЗ придбано окремо від комп’ютерного обладнання, тож його вартість не була включена до первісної вартості раніше придбаного комп’ютера.

Відповідно до пп. 12 пп. 2.2.4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333, такі видатки потрібно здійснювати за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)», що включає вартість ПЗ, на яке майнові права не передаються користувачеві. При цьому майнові та авторські права на об’єкт інтелектуальної власності на зазначене ПЗ залишаються у розробника (постачальника), а замовнику надається тільки право користування цим ПЗ без права передання повноважень на користування ним третім особам.

Витрати, понесені на придбання права користування ПЗ, слід визнавати витратами звітного періоду та відображати в обліку на субрахунку 8013 «Матеріальні витрати» відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженому наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Порядок № 1219).

Зверніть увагу: ПЗ у бухобліку визнається орендованим об’єктом нематеріальних активів (далі – НА), оскільки не відповідає критеріям визнання НА згідно з п. 1 розд. ІІ НП(С)БОДС 122 «Нематеріальні активи».

Як установлено п. 16 розд. ІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11, об’єкт НА, наданий бюджетній установі в користування, залишається на балансі правовласника (ліцензіара), а користувач (ліцензіат) повинен показати такий об’єкт на позабалансовому рахунку в сумі, визначеній за право його використання за умовами договору.

Отже, згідно з Порядком № 1219 придбане ПЗ треба відображати на позабалансовому рахунку 013 «Орендовані нематеріальні активи розпорядників бюджетних коштів».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали