Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Заповнюємо Е-декларацію, ураховуємо нюанси: частина друга

13.03.2019 2397 0 0

Заповнюємо Е-декларацію, ураховуємо нюанси на прикладах

Е-декларування в запитаннях та відповідях

Продовжуємо розгляд теми електронного декларування, розпочатий у попередньому номері (див. «Заповнюємо Е-декларацію: ураховуємо нюанси»).

У розділі «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» суб’єкт декларування має відобразити інформацію про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує гранично встановлену для декларування межу (100 прожиткових мінімумів, далі – ПМ).

До цінного рухомого майна (крім транспортних засобів, далі – ТЗ) належить: дорогоцінний одяг, посуд, ювелірні вироби, антикваріат, електроніка, твори мистецтва, спортивне спорядження, годинники тощо. Тобто це те рухоме майно, яке можна переміщати, не завдаючи йому шкоди.

Вартість цінної рухомої речі зазначається лише у грошовій одиниці України на дату набуття об’єкта у власність, володіння або користування (як зазначено в документі, на підставі якого було набуто право власності, якщо такий документ наявний). Якщо це цінне майно є подарунком і його вартість перевищує поріг декларування (100 ПМ), то його потрібно задекларувати в цьому розділі і додатково в розд. 11. А якщо його вартість перевищує 50 ПМ – у розділі «Видатки і правочини» як предмет «Іншого правочину», який не спричинив видатків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали