• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відшкодування витрат у разі погодинної оренди

Розглянемо, як балансоутримувач – бюджетна установа, надаючи майно в погодинну оренду, розподіляє комунальні витрати, якщо приміщенням користуються як орендар, так і балансоутримувач.

Питання розрахунку суми погодинної орендної плати ми вже розглядали в одному з попередніх номерів нашого видання (див. «Погодинна оренда: приклад розрахунку»).

Нагадаємо, що організаційні відносини, пов’язані з наданням в оренду майна державних установ, регулюються Законом від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).

Як передбачено п. 2 ст. 10 Закону № 2269, укладений сторонами договір оренди державного майна в частині істотних умов повинен відповідати Типовому договору оренди такого майна, затвердженому наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774. Відповідно до п. 5.13 цього Типового договору орендар повинен укласти з балансоутримувачем орендованого майна договір про відшкодування витрат на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю.

У господарській практиці поширеними є два варіанти оплати орендарем будь-яких витрат на комунальні послуги, а саме:

  • орендар укладає договір про відшкодування витрат на надання комунальних послуг з балансоутримувачем;
  • орендар самостійно сплачує комунальні послуги згідно з договорами, укладеними з постачальниками комунальних послуг.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали