• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як у бухобліку відобразити надання поворотної фінансової допомоги?

18.09.2019 1025 0 0

Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ

Для надання позики комунальному підприємству органом місцевого самоврядування (далі – КП, ОМС) прийнято рішення про затвердження Програми фінансової підтримки комунального підприємства шляхом надання поворотної фінансової допомоги на безплатній основі на 2019 рік (далі – Програма). Фінансувати Програму передбачено в межах бюджетних призначень через головного розпорядника бюджетних коштів шляхом перерахування коштів на банківський рахунок КП. За умовами договору КП повертає суму позики на розрахунковий рахунок до міського бюджету. Як у бухобліку відобразити надання позики підприємству та її повернення до міського бюджету та в яких облікових регістрах наводиться така інформація?

Право комунальної власності – право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і у своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через ОМС (ст. 1 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», далі – Закон № 280).

Згідно з нормами Бюджетного кодексу (далі – БК) та Закону № 280 ОМС можуть утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати КП (заклади, установи). Відносини цих органів із КП будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності ОМС. До відання виконкомів органів сільських, селищних і міських рад згідно з їх повноваженнями з управління комунальною власністю належить установлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків КП, а також заслуховування звітів про роботу їхніх керівників (ст. 29 Закону № 280).

КП – це юридична особа, заснована на власності відповідної громади. КП в Україні є самостійним господарюючим статутним суб’єктом, що може здійснювати виробничу, науково-дослідну та комерційну діяльність із метою отримання відповідного прибутку (доходу).

Фінансова підтримка КП здійснюється на підставі ст. 71, 91 БК та ст. 26–33, 64 Закону № 280.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали