Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Витрати на оплату праці за рахунок резервів, сформованих до 2015 року, зменшують бухгалтерський фінрезультат

Міжрегіональним головним управлінням ДФС — Центральним офісом з обслуговування великих платників у листі від 11.02.2016 р. № 2974/10/28-10-06-11 розглянуто деякі питання щодо податку на прибуток.

Нагадаємо: об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають згідно із р. ІІІ ПКУ.

Зокрема, пп. 139.1.2 ПКУ дозволяє зменшення фінрезультату до оподаткування на суму всіх витрат, які відшкодовані за рахунок резервів і забезпечень, сформованих відповідно до правил бухобліку (окрім резервів на відпустки працівникам і резерву сумнівних боргів).

Окрім того, п. 24 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ передбачено, що до складу витрат включаються відпустквитрати на оплату відпусток працівникам й інші виплати, пов’язані з оплатою праці, які відшкодовані після 1 січня 2015 року відповідно до національних П(С)БО та МСФЗ, у разі якщо такі витрати не були враховані при визначенні об’єкта оподаткування до 1 січня 2015 року.

Тож податківці наголошують: ця норма передбачає зменшення фінрезультату на відшкодування витрат на оплату праці (відпустки й інше) за рахунок «перехідних» резервів (сформованих до 01.01.2015 р.) у разі, якщо такі витрати не були враховані при визначені об’єкта оподаткування до 01.01.2015 р.

Інші резерви й забезпечення для відшкодування майбутніх витрат, нараховані у фінансовому обліку в періодах, які не відповідають звітному (у такому випадку — 2015 рік), для цілей податкового обліку не враховуються.

 

Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы