Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Исправление задекларированной суммы ЕСВ – возможно ли это

13.07.2018 639 0 1



Базой начисления ЕСВ для плательщиков, которые избрали упрощенную систему налогообложения, является сумма, они определяют для себя самостоятельно.

Для плательщиков единого налога первой группы эта сумма не может быть меньше 0,5 минимального страхового взноса с зачислением соответствующих периодов осуществления предпринимательской деятельности в страховой стаж, который вычисляют в соответствии со статьей 24 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» от 09.07. 2003 г. № 1058-IV, пропорционально уплаченного единого взноса. 
 


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.07.2018 р. № 3003/Ч/99-99-13-02-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в межах компетенції розглянула запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо виправлення помилки у Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, за формою згідно з додатком 5 (далі - Звіт) до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі - Порядок № 435) і повідомляє.

Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 Закону № 2464, які обрали спрощену систему оподаткування, є сума, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Кодексу, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно до сплаченого єдиного внеску (пункт 3 частини першої статті 7 Закону № 2464) (дана норма діяла у 2017 році).

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник (пункт 16 розділу II Порядку № 435).

Враховуючи зазначене, у разі самостійного визначення платником бази нарахування єдиного внеску, сплата єдиного внеску здійснюється на загальних підставах. Отже, для виправлення самостійно задекларованих сум єдиного внеску, підстав немає.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы