Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Eлектронне адміністрування ПДВ: питання та відповіді

Наша фірма надає послуги по ремонту будівель. Акт про виконання робіт був підписаний 29 червня цього року. Проте, податкову накладну не зареєстрували вчасно. Чи підпадаємо ми під штраф 10% за несвоєчасну реєстрацію?

Якщо акт складено 29 червня і не зареєстровано податкову накладну протягом 15 календарних днів у Єдиному реєстрі податкових накладних, то штрафна санкція в розмірі 10% від суми ПДВ - не застосовується. Це передбачено положеннями Податкового кодексу, якими визначено, що вищевказаний штраф не застосовується при порушенні термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених у період з 1 лютого 2015 по 1 липня 2015 року.

Чи можна повернути гроші з електронного рахунку в Казначействі на поточний рахунок підприємства?

Так, дійсно, така можливість передбачена. Якщо у платника на дату подання декларації з ПДВ сума коштів на електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до суми, зазначеної в рядку 25.1 декларації, то платник має право подати до податкової інспекції в складі такої декларації заяву (додаток Д4 до декларації з ПДВ) про перерахування різниці коштів на поточний рахунок. В такій заяві треба зазначити реквізити поточного рахунку. При поверненні грошей з електронного рахунку на поточний реєстраційний ліміт коштів буде зменшено вже на день подання такої заяви, а гроші Казначейство має право перерахувати протягом 5 днів після граничної дати сплати податкових зобов’язань.

У витягу від ДФС прийшла інформація, що ліміт «мінус» 3000 грн. Чи зможу я зареєструвати податкову накладну?

Ні, ви не зможете відразу зареєструвати податкову накладну. Для того, щоб її зареєструвати, потрібно або перерахувати на електронний рахунок кошти в сумі, яка б перекрила від’ємне значення та суму ПДВ, яка зазначена в податковій накладній, що буде реєструватися. Також, можна зачекати, коли ваші постачальники зареєструють на вас, як на покупця, податкові накладні з достатньою сумою ПДВ. Проте, слід пам’ятати, що на реєстрацію податкової накладної ви маєте лише 15 календарних днів після її складання.

Що зазначити в рядку «вид цивільно-правового договору» податкової накладної, якщо оплата і постачання здійснюються згідно з рахунком?

Згідно з вимогами Податкового кодексу (п.201.1) реквізит ПН «Вид цивільно-правового договору» є обов’язковим, тобто він може прямо вплинути на право покупця включення ПДВ до податкового кредиту. Якщо чітко дотримуватись юридичних канонів, то в цій графі ПН потрібно зазначити вид договору, визначений Цивільним кодексом. Наприклад: «Договір купівлі-продажу», чи «Договір постачання або комісії». Тому, у вашому випадку, потрібно зазначити «Усний договір», або «Усний договір, рахунок-фактура».

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Джерело: http://gazeta1.com/index.php/80-ostan...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы