В яких випадках фізособи можуть отримати податкову знижку
14.05.2015 172 0 0
Разова акція
Громадяни, які претендують на податкову знижку, зазначають це при поданні декларації, а ті, хто не зобов’язаний подавати її за минулий рік, можуть зробити заявку до 31 грудня поточного року. Експерти відзначили, що податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, отриманих протягом року у вигляді заробітної плати. Тому такі категорії громадян, як приватні підприємці та самозайняті особи, не мають права скористатися нею.
Для отримання знижки платник податків може включити частину суми відсотків за користування іпотечним житловим кредитом, суму пожертвувань або благодійних внесків на рахунки неприбуткових організацій, витрат на лікування та внесення страхових платежів. Також податкова знижка може бути надана на суму оплати навчання, покриття витрат на лікування, суму внесків до недержавних пенсійних фондів. Слід звернути увагу: якщо платник не скористався правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Таким чином, якщо платник податків має офіційно підтверджений дохід і в поточному році поніс витрати, які дозволяється включати в суму податкової знижки, держава зобов’язана відшкодувати частину з них. Для цього необхідно вказати суму цих витрат у податковій декларації та прикласти підтверджувальні документи.
Понесені платником податків витрати повинні підтверджуватися платіжними й розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, копіями договорів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця, звернув увагу юрист.
Сума надходить на банківський рахунок платника податків або відправляється поштовим переказом за адресою, вказаною в декларації. Тому при поданні декларації доцільно прикласти заяву про спосіб повернення податку.
Загроза неповернення
У практиці надання громадянам податкової знижки видимими є корупційні ризики. Так, сума податкової знижки повинна бути переказана на рахунок платника податків протягом 60 днів з моменту подання декларації, проте податківці часто ігнорують установлений Податковим кодексом термін і відшкодовують кошти в довільному порядку незалежно від дати надходження декларації.
Щоб не стати жертвою фіскалів, платникам слід урахувати, що завчасне подання декларації суттєво збільшить шанси на отримання податкової знижки, тому задекларувати свої доходи краще, не чекаючи крайнього строку. Також необхідно чітко фіксувати дату подання декларації.
Багато в чому надання знижки залежить від наявності грошей у місцевому бюджеті, оскільки податківці можуть посилатися на відсутність фінансування, обгрунтовуючи таким чином невиплати відшкодування витрат. Труднощі в громадян може викликати відсутність документів, що підтверджують понесені ними витрати, тому важливо пам’ятати про необхідність зберігати квитанції та інші платіжні документи.
Джерело: http://zib.com.ua/ua/116066-v_yakih_v...
Комментарии к материалу