• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Обвал гривні змусить уряд втричі збільшити підтримку банків

На 2015 рік прихований дефіцит держбюджету для підтримки банківської системи і фінансування Фонду гарантування вкладів був попередньо закладений у розмірі 57 млрд грн, що відповідає 3,3 % від прогнозованого ВВП. Але з урахуванням того, що уряду і НБУ не вдається стримувати девальвацію гривні, реальна потреба банківської системи в докапіталізації може скласти до 10 % від ВВП. Таку думку висловили експерти Eavex Capital.

«У загальних активах вітчизняної банківської системи, активи номіновані в іноземній валюті становили 41 % станом на 1 жовтня 2014. У структурі загальних зобов`язань системи, зобов`язання в іноземній валюті становили 50 % на аналогічну дату», — нагадують фахівці.

Вони також наголошують, що проблема переговорів з МВФ ускладнюється новим витком ескалації конфлікту на Донбасі.

«Природно, офіційно, місія фонду наполягає на видимих кроках щодо поліпшення економічної ситуації в країні, але в реальності міжнародна допомога Україні значною мірою залежить від здатності країни зупинити військове протистояння. Крім цього, в умовах поточної валютної паніки, коли фактичний обмінних курс гривня/долар приблизно на 35 % вищий від офіційного, ризики дестабілізації банківської системи створюють загрозу краху економіки за принципом доміно», —резюмують в Eavex Capital.

Джерело: http://finbalance.com.ua/news/Obval-hrivni-zmusit-uryad-vtrichi-zbilshiti-vidatki-na-pidtrimku-bankiv---do-170-mlrd-hrn

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Обвал гривні змусить уряд втричі збільшити підтримку банків