Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про реформу оплати праці державних службовців

01.08.2023 130 0 0

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад підтримано у першому читанні. «За» проголосував 281 народний депутат.

Про це повідомила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина за підсумками пленарного засідання Верховної Ради України 28 липня 2023 року.

«Сьогодні важливий день для державних службовців: законопроект щодо реформи системи оплати праці підтримано у першому читанні. Це принциповий крок, адже документ є ключовим у запровадженні цієї реформи. Наша мета – формування прозорої, зрозумілої та справедливої системи нарахування винагороди у системі державної служби. Саме несправедливість у нарахуванні заробітних плат в державному секторі, особливо на районному рівні, часто є причиною звільнень. Натомість реформа системи оплати праці державних службовців дозволить припинити маніпуляції із зарплатами, зокрема штучне утримання вакансій, підвищить конкурентність держави на ринку праці і загалом змінить стереотипи стосовно державної служби», - зазначила Наталія Алюшина. 

Основні положення законопроекту:

  • запровадження оплати праці на основі класифікації посад на єдиних підходах;
  • прозорість і прогнозованість заробітної плати як антикорупційна складову реформи;
  • чітке розмежування заробітної плати на сталу та варіативну. Обмеження стимулюючих виплат. Премії і компенсації за додаткове навантаження, що залежатимуть від особистого внеску в загальний результат;
  • грейди за змістом фактично дорівнюватимуть окладу, їх розмір є достатнім і прогнозованим;
  • класифікація посад як чинник кар’єрного зростання, професіоналізації і спеціалізації державної служби.

Прийняття законопроекту дозволить виконати взяті Україною зобов’язання перед міжнародною спільнотою. Адже законопроект належить до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства ЄС, регулюється нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу