Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Нові методи оцінки дебіторської заборгованості державних підприємств

14.05.2021 146 0 0

Пропонується змінити критерії оцінки дебіторської заборгованості державних підприємств.

Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2006 року № 1673».

Державні підприємства тепер будуть зобов'язані проводити оцінку сумнівної дебіторської заборгованості на основі спеціальних критеріїв.

Таких критеріїв всього два. По-перше, дебіторська заборгованість може бути визнана сумнівною, якщо у підприємства є дані (об'єктивні свідчення) вважати, що контрагент неплатежеспобен. Інформація про неплатоспроможність контрагента повинна бути отримана шляхом ведення стосовно нього претензійної роботи або встановлена ​​в ході судового розгляду.

По-друге, в порівнянні з вихідним постановою КМУ № 1673, в яке вносяться зміни, встановлюється новий термін ненадходження оплати від контрагента, а саме 365 днів. Раніше це термін поставляв півтора року.

Крім того, уряд розробив спеціальний коефіцієнт, за допомогою якого має здійснюватися розрахунок ризиків, що впливають на факт виконання зобов'язань перед державними компаніями. Головним фактором ризикованості визнається термін прострочення сплати за зобов'язанням.

У градації представлено три пункти: низька, середня і висока ступінь ризику. Низьким буде вважатися ризик несплати фінансового зобов'язання перед державним підприємством, якщо прострочення оплати становить до 1-го місяця (0,1% ризику).

Середніми вважаються ризики, коли несплата за зобов'язаннями становить від 31 до 730 днів. У відсотковому відношенні це становить від 5 до 60% відповідно.

Високим ступенем ризикованості несплати буде визнана несплата зобов'язання перед державною компанією, якщо така становить понад 730 днів. Також високоризикованих в плані можливої ​​несплати зобов'язань перед державним підприємством буде вважати визнання заборгованості безнадійною, відкриття ліквідаційної процедури щодо підприємства-контрагента або форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).

sud.ua

Коментарі до матеріалу