Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Соціальні послуги та послуги медичного догляду потерпілим на виробництві. Врегульовано порядок їх надання

09.05.2023 54 0 0

Відтепер людина, яка постраждала на виробництві та профзахворювання може отримати соціальні і медичні послуги з догляду. Механізм реалізації права громадян на належні їм послуги з догляду врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438.
Зокрема, постанова визначає, що потерпілим на виробництві надаються соціальні послуги «догляду вдома» та медичні послуги, зокрема послуга мобільної паліативної допомоги.

Соціальні послуги можуть надаватися:

  • юридичними та фізичними особами-підприємцями, внесеним до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  • фізичними особами, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі;
  • членом сім’ї потерпілого або іншою особою, якщо потерпілий має інвалідність I групи, або потребує постійного стороннього догляду.

Потерпілий і члени його родини на власний розсуд можуть вирішити, чи доглядати рідного самостійно, з відповідною оплатою послуги, чи обрати професійного надавача послуги.
Варто зазначити, що постановою також передбачена можливість компенсації потерпілим, які є особами з інвалідністю I групи або особами, які не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду вартості доглядів, що фактично надавались їхніми членами сім'ї, або іншими особами у січні - квітні цього року в розмірі половини мінімальної заробітної плати за кожен місяць.

Облік потерпілих на виробництві, які потребують догляду, здійснюється Пенсійним фондом. Інформація про таких осіб направляється до органу місцевого самоврядування за місцем перебування потерпілого. У свою чергу, тергромада направить до потерпілого соціального працівника, який проведе оцінку потреб потерпілого та допоможе укласти договір з надавачем послуг. 

Виплата компенсації потерпілому та централізований перерахунок коштів надавачам послуг проводиться Пенсійним фондом України на підставі наданих надавачами послуг звітів.
Довідково, по Вінницькій  області на обліку перебуває 4329 отримувачів страхових виплат, з них 196 – потребують послуг соціального та медичного догляду. Середній розмір страхової виплати становить 3648 грн.

https://t.me/pfvinobl

Коментарі до матеріалу