Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Попередній та періодичний медогляд працівників: консультує Держпраці

19.12.2023 80 0 0

Фахівцями відділу з питань гігієни та атестації робочих місць за умовами праці у Полтавській області продовжується превентивна робота.

Присутнім доводяться вимоги ст.169 Кодексу Законів про працю та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» щодо обов’язків роботодавця за свої кошти організовувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 р. № 246.

Також, в обов’язки роботодавця входить вчасне заключення/поновлення договору з лікувально-профілактичним закладом на проведення періодичних медичних оглядів, при цьому відповідно до п.2.5. наказу № 246 роботодавець за власні кошти забезпечує організацію проведення медичного огляду, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійне захворювання та виробничо зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань.

Під час зустрічей робиться акцент на розроблення заходів з попередження професійних захворювань та контролю за їх виконанням.

Крім того, роботодавець зберігає за працівником на період проходження медогляду місце роботи і середній заробіток та за результатами медичного огляду інформує працівника про можливість/неможливість продовжувати роботу.

Зокрема періодичність проходження медоглядів в залежності від шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища наведено у додатку 4 до Порядку, а перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, – відповідно у додатку 5.

Приділяється увага важливості  недопущення дискримінації стосовно ВІЛ-інфікованих та мобінгу, а також забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах.

https://pl.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу