Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Онлайн-реєстрація нерухомості: масштабування послуги

17.11.2023 22 0 0

 У жовтні українці замовили 1225 свідоцтв на онлайн-реєстрацію нерухомості.  Найактивніше своє право власності реєструють мешканці Харківської області – 454 подані заяви.

 Усього від початку відновлення послуги - від 18 травня 2023 року було подано 9680 заяв.

 Надання сервісної послуги з подачі електронних заяв у сфері державної реєстрації прав у ДРРП (Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) на об'єкти нерухомого майна, права власності на які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 (тобто, до запровадження ДРРП у 2013 році) з кожним днем набуває популярності.

Послуга вже доступна у межах 12 регіонів. Мешканці Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Закарпатської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської області, а також у м. Луцьк Волинської області можуть зареєструвати свою нерухомість онлайн. Зовсім скоро ця послуга буде доступною і для жителів Сумської області. Надалі перелік регіонів, де діятиме така послуга, буде розширюватися.

Отже, щоб онлайн зареєструвати нерухомість, треба:

  •  на порталі Дія обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»;
  •  внести необхідну інформацію та скани документів;
  •  підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у БТІ, а потім внесе дані у реєстр. Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту.

Реєстрація нерухомості є підтвердженням, що саме ви — законний власник нерухомого майна. Тож, шахраї не зможуть підробити документи і привласнити його собі. 

А в умовах повномасштабної війни онлайн-реєстрація майна набула ще більшої актуальності. Адже чимало архівів бюро технічної інвентаризації (БТІ), де зараз і зберігається більшість відомостей про нерухомість, знищили або розікрали окупанти. 

Які найпоширеніші причини відмов у онлайн-реєстрації нерухомості:

  •  відсутні необхідні для реєстрації державних прав документи;
  •  право власності вже зареєстровано;
  •  право власності виникло після 2013 року;
  •  для реєстрації права власності, що належить на праві спільної-сумісної власності, необхідно звернутися всім співвласникам;
  •  розбіжності в адресі об'єкту нерухомого майна.

Внесення відомостей в електронний реєстр допоможе максимально убезпечити ваші дані. Інформація ніколи не загубиться і не буде знищена, на відміну від паперових архівів.

 Інформація актуальна станом на 15.11.2023 року.

 Послугу реалізовано ДП "Національні інформаційні системи" Мін'юсту спільно з Мінцифри за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.

https://t.me/minjustofficial

Коментарі до матеріалу