Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Про впровадження електронного документообігу в СУОП дізналися посадовці Візирської сільської ради

26.10.2022 33 0 0

Ми вже розповідали про зустріч головного державного інспектора Головного управління Держпраці в Одеській області Романа Чорновола з керівництвом та посадовими особами сільської ради с. Візирки Лиманського району Одеської областІ. Він провів її з метою роз’яснення інформаційної кампанії Держпраці „Виходь на світло!”.
А днями фахівець Держпраці знову зустрівся з головою Валерієм  Стоілакі   і  посадовими особами   Візирської сільської ради та роз’яснив положення наказу Мінекономіки від 28.10.2021 р.  № 839-21 «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» (далі – Порядку), який набрав чинності в 26 листопада 2021 року.
Фахівець Головного управління наголосив, що одночасно з прийняттям зазначеного у пункті 1 цього Порядку рішення роботодавець зобов’язаний затвердити:
– перелік документів, ведення яких передбачається у електронній формі;
– порядок створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення документів, зазначених у Переліку.
У разі прийняття рішення про організацію електронного документообігу документів, створення та використання яких передбачено НПАОП, роботодавець зобов’язаний забезпечити:
1) строк зберігання електронних документів у сфері охорони праці, не менший від строку, встановленого для відповідних документів, визначених НПАОП, у тому числі шляхом використання електронних підписів у форматі, придатному для тривалого архівного зберігання;
2) можливість вільного ознайомлення працівників з документами, якщо така можливість передбачена НПАОП;
3) надання посадовим особам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, та його територіальних органів у передбачених законодавством випадках примірників електронних документів, які відповідають вимогам до форматів даних електронного документообігу, встановлених законодавством.
У випадках, коли відносно документів, віднесених до Переліку, передбачено проставлення особистого підпису визначеної НПАОП особи, накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.
Фахівець Держпраці  надав представникам громади пам’ятку  «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці».
Він підкреслив, що, згідно «Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці», роботодавці набувають нові можливості, за допомогою яких, у тому числі, віддалено, можна ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які постають перед суб’єктами господарювання всіх форм власності.

https://od.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу