Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Який порядок заповнення податкової накладної з ПДВ при ліквідації ОЗ за рішенням платника?

09.12.2021 39 0 0

Ліквідацію ОЗ за самостійним рішенням платника податків прирівнюють до постачання товарів, то списуючи об'єкт ОЗ нараховують ПДВ і оформлюють ПН. Податкові зобов'язання за ставкою 20% нараховують на звичайну ціну списаного ОЗ, але не нижче від балансової вартості на момент ліквідації (пп. 14.1.191, пп. «а» п. 185.1, ПКУ).

Якщо втратили основні засоби через форс-мажорні обставини, із причин, що не залежать від платника податків, таких як: крадіжка, пожежа, потоп та ін. і навіть ліквідація за власною ініціативою, тоді ПДВ не нараховують, при умові, що цей об'єкт демонтували, знищили і правильно все задокументували.

Відмінність ПН при ліквідації ОЗ - особливий тип причини невидачі покупцеві - «05». Цей код проставляють у відповідному рядку лівого верхнього квадратика ПН. Водночас ліквідаційна ПН не буває зведеною. Тому всі інші рядки в лівому верхньому квадраті ПН слід залишати незаповненими.

Спеціальні правила встановлено також для даних покупця. В найменуванні зазначають своє власне або ПІБ фізособи-підприємця, а індивідуальний податковий номер умовний - «400000000000» (п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307). Рядок «Податковий номер» покупця й код джерела реєстрації в правій частині ПН не заповнюють.

В табличній частині розписують абсолютно всі графи рядка, докладно розшифровуючи номенклатуру (найменування ОЗ за даними бухобліку), код за УКТ ЗЕД, одиниці виміру з їхнім кодуванням, кількість, ціну без ПДВ, код ставки, вартість без ПДВ і суму податку. У тому випадку, коли ОЗ імпортований, проставляють також хрестик у графі 3.2.

lg.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу