Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Інспектор праці надав роз’яснення про відповідальність роботодавця за порушення вимог  трудового законодавства

13.09.2023 19 0 0

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулася пані Вікторія, одинока матір, внутрішньо переміщена особа (тимчасово проживає у м. Тернопіль) яка не отримала вихідну допомогу від роботодавця.

Пані Вікторія, повідомила що працювала на одному з сільськогосподарських підприємств Донеччини, але внаслідок бойових дій, роботодавець був змушений провести скорочення чисельності працівників, у зв’язку з чим була звільнена на підставі п.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України.

Інспектор праці зателефонував до керівництва підприємства і повідомив вимоги законодавства про працю в умовах воєнного стану. Надав роз’яснення про відповідальність роботодавця за порушення вимог  трудового законодавства.

Відповідно до ст. 44 Кодексу законів про працю України, при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40, пункті 6 частини першої статті 41 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Відповідно до ст. 116 Кодексу законів про працю України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.

У разі спору про розмір сум, нарахованих працівникові при звільненні, роботодавець у будь-якому разі повинен у визначений цією статтею строк виплатити не оспорювану ним суму.

Наступного дня, роботодавець визнав свою провину вибачився перед пані Вікторією та виплатив всі кошти, що належать їй від підприємства.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу