Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Інспектор праці розповів, що робити, якщо трудова книжка працівника залишилася в зоні бойових дій

07.06.2022 41 0 0

Інспектором праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Фольварчуком Федором Миколайовичем було проведено консультування фізичної особи – підприємця з питання можливого працевлаштування внутрішньо переміщеної особи, яка не звільнилася на попередньому місці роботи в місті де зараз проходять бойові дії та її трудова книжка залишилася на попередньому місце роботи.

ФОП було поінформовано, що відповідно до ст. 1 Закону «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (далі – Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщені особи – це особи, які є громадянами України, іноземцями або особами без громадянства, території України на законних підставах і мають право на постійне проживання в Україні, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання внаслідок або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру . Тобто вони залишаються в країні, але перебувають за межами міста, де працювали.

Потенційному роботодавцю було повідомлено, що згідно з п. 4 ст. 7 Закону № 1706-VII внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи, в разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, може припинити трудові відносини, надаючи нотаріально посвідчену листову заяву про припинення працівником трудових відносин, з підтвердженням відправлення такої заяви попередньому роботодавцю листом. Якщо неможливо припинити трудові відносини у порядку, встановленому законодавством про працю, їх припиняють у судовому порядку. Рішення суду разом з трудовою надається новому роботодавцю, який буде підставою для прийняття особи на основне місце роботи. Проте, поки працівник не звільнений за основним місцем роботи, його працевлаштування може відбуватися лише шляхом прийняття за сумісництвом та оформленням відповідного трудового договору. Такий трудовий договір може бути укладений як строковий, так і безстроковий.

Також до відома підприємця було доведено, що внутрішньо переміщеній особі, яка має намір працевлаштуватися за новим місцем свого фактичного проживання, але не має на руках оригіналу трудової книжки та у зв'язку з відсутністю доступу до неї внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільної захисту України , або проведення антитерористичної операції на території, на якій вона працювала, забезпечено можливість отримання дублікату трудової книжки за новим місцем роботи згідно з п. 5.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціальної захисту населення від 29.07. 93р. №58.

Додатково співбесідниці було проінформовано, що відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема у воєнний час, знаходяться на порталі pratsia.in.ua та вона, за можливості, може ознайомлюватися з ними в будь-яку зручну для неї годину.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу