Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Що робити, якщо працівник був вимушений переміститись до більш безпечної місцевості, а в роботі виник вимушений простій та неможливе подальше її виконання?

18.04.2022 92 0 0

Відповідно до ст.2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 р. №2136-ІХ, діють такі особливості укладання трудового договору в умовах воєнного стану:

У період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.
При укладенні трудового договору в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
З метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, у тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустці, простої, тимчасово втратили працездатність або місцезнаходження яких тимчасово невідоме, роботодавець можуть укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.

При цьому, роботодавець який прийняв на роботу внутрішньо переміщену особу, може отримати 6500 грн. за кожну таку особу відповідно до «Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні», затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 20 березня 2022 р. №331.

Окрім того працівник, який вимушений був переміститись до іншої місцевості та рахується за основним місцем роботи на території з якої евакуювався, може реалізувати своє право на працю на новому місці за сумісництвом. У разі працевлаштування за сумісництвом законодавство не передбачає пред’явлення працівником трудової книжки.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу