• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Умови оплати праці посадовців рад

23.01.2019 303 0 1

Колективний договір: галузеві особливості оплати праці

На допомогу працівникам місцевих рад та їх виконавчих органів, які займаються розробкою колдоговору чи іншого локального документа, що регулює умови оплати праці, нагадаємо засади функціонування ОМС та нормативно-правові акти, згідно з якими на сьогодні мають установлюватись посадові оклади, надбавки, доплати тощо.

Насамперед зазначимо, що за визначенням, наданим у ст. 2 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280), місцевим самоврядуванням є гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади (жителів села чи добровільного об’єднання в сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста) самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах законодавства. Такі функції здійснюються тергромадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради.

Закон № 280 визначив також правовий статус, відповідальність, межі власних та делегованих повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування (далі – ОМС).

Організаційні, матеріальні та інші умови проходження служби в ОМС визначено Законом від 07.06.01 р. № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі – Закон № 2493).

На сьогодні у складі ОМС можуть працювати особи, які обираються на посади, посадові особи ОМС, службовці, робітники.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали