Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Сумісництво чи суміщення: на прикладі учитель та лаборант

28.08.2019 1734 0 1

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина девята)

Розглянемо варіанти, якщо вчитель працюватиме лаборантом за сумісництвом і якщо він отримуватиме доплату за суміщення цієї посади.

Нагадаємо, що робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою КМУ від 03.04.93 р. № 245 та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі – Положення № 43).

Виходячи з нормативних документів, сумісництво здійснюється працівником за межами робочого часу. Тобто, відпрацювавши свій основний робочий час, він може працювати за сумісництвом. Однак це буде вже інша робота за окремим трудовим договором (ст. 21 КЗпП, п. 1 Положення № 43).

Отже, для роботи за сумісництвом із працівником укладається трудовий договір, йому присвоюється новий табельний номер.

У Табелі обліку використання робочого часу типової форми № П-5, затвердженої наказом Держкомстату вiд 05.12.08 р. № 489, робляться вiдмiтки про фактично вiдпрацьований час, вiдпрацьованi за мiсяць години, у тому числі надурочнi, вечiрнi, нiчнi тощо, а також iншi вiдхилення вiд нормальних умов роботи. Табель заповнюється двiчi на мiсяць: за першу половину мiсяця – для нарахування авансових платежiв і за весь мiсяць – для розрахунку зарплати за мiсяць. Наприкiнцi мiсяця в табелi розраховується загальна кiлькiсть вiдпрацьованих днiв i днiв відсутності працівника на роботі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали