• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна звільнити за угодою сторін працівницю, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років?

19.09.2019 191 0 0

Відразу відповідаємо: можна, не потрібно. Пояснимо, чому.

Роботодавець має право звільнити співробітницю за угодою сторін, навіть якщо вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років.

Нагадаємо, що звільнення за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) можливе в разі, коли між роботодавцем і співробітником досягнуто згоди про припинення трудового договору в певний строк (лист Мінсоцполітики від 04.04.14 р. № 60/06/186-14, далі – Лист № 60).

Як довести, що згоди досягнуто? У законодавстві не прописано процедуру звільнення на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП. У Листі № 60 Мінсоцполітики зазначає, що роботодавець і співробітник можуть домовитися про звільнення, у тому числі й усно.

Проте ми не радимо так чинити з будь-яким працівником, щоб уникнути судових спорів і штрафних санкцій із боку Держпраці. Як то кажуть, слово до справи не пришиєш. Краще за все, щоб співробітник написав відповідну заяву із зазначенням бажаної дати звільнення. Заява повинна бути завізована керівником (формулювання в цьому випадку може бути таким: «Не заперечую» або «Згоден» і підпис).

На підставі заяви роботодавець оформляє наказ про звільнення за угодою сторін. З наказом співробітника ознайомлюють під підпис.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали