Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яка тривалість робочого тижня дезінфектора центральної міської лікарні?


До штатного розпису центральної міської лікарні введено посаду дезінфектора, який зайнятий на камерній і профілактичній дезінфекції (згідно з посадовою інструкцією), дезінсекцією, дератизацією не займається. Чи правомірне встановлення такому дезінфектору 36-годинного робочого тижня за результатами атестації робочого місця дезінфектора, проведеної протокольно, без санітарно-гігієнічного дослідження санітарно-епідеміологічною станцією?    


Норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я, затверджені наказом МОЗ від 25.05.06 р. № 319, поширюються на тих, хто працює в нормальних умовах праці.

Для працівників, які працюють у закладах (структурних підрозділах) і на посадах у шкідливих умовах праці, установлюється скорочена тривалість робочого тижня відповідно до Переліку виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою КМУ від 21.02.01 р. № 163 (далі – Перелік № 163), на підставі результатів атестації робочих місць. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442.

Зокрема, підрозділ «Загальні професії медичних працівників установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» розд. 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163 передбачає, що дезінфектор, зайнятий на осередковій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних закладах, має право на скорочення робочого тижня до 36 годин.

Також відповідно до Переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 28.10.02 р. № 385, центральна міська лікарня належить до лікувально-профілактичних закладів.

Отже, дезiнфектору, зайнятому на камернiй i профiлактичнiй дезiнфекцiї в лiкувально-профiлактичному закладі, установлюється робочий тиждень тривалістю 36 годин.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали