Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Зміни в оплаті праці педпрацівників після атестації

29.03.2017 1961 0 1

Добігає кінця кампанія із проведення атестації педагогічних працівників атестаційними комісіями І рівня. А невдовзі завершиться робота атестаційних комісій ІІ та ІІІ рівнів. Умови оплати праці для деяких педагогів зміняться на краще, а для деяких – навпаки. У цій консультації розглянемо, які саме зміни можуть відбутись у структурі зарплати за результатами атестації, зокрема в частині індексації та доплати до рівня мінімальної зарплати (далі – МЗП), як ураховуватимуться при визначенні суми оплати відпусток.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють процедуру проведення атестації педагогічних працівників, є постанова КМУ від 23.12.15 р. № 1109 (далі – Постанова № 1109) та Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 06.10.10 р. № 930 (далі – Типове положення № 930). Зазначимо, що останні зміни до цього Типового положення вносилися ще в серпні 2013 року, тому потреби в детальному вивченні такого документа загалом немає. Однак на окремих його положеннях, що визначають рівень зарплати після атестації, ми зупинимося більш детально.

Щоб перейти від висновків, викладених в атестаційних листах, до зарплати, слід скористатися нормами наказу МОН від 26.09.05 р. № 557 (далі – Наказ № 557). У відповідних додатках до цього наказу визначено тарифні розряди залежно від установленої кваліфікаційної категорії, за якими й визначається оклад працівника.

Для окремих категорій педагогічних працівників, перелічених у п. 4.11 Типового положення № 930 (керівник гуртка, майстер виробничого навчання, культорганізатор тощо), атестаційною комісією встановлюється безпосередньо тарифний розряд, який і визначає розмір окладу. При цьому комісії мають врахувати підвищення тарифних розрядів таких працівників на дві позиції згідно з наказом МОН від 20.01.17 р. № 81 (далі – Наказ № 81), яким унесено зміни до Наказу № 557: для працівників навчальних закладів, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, – з 01.01.17 р., інших навчальних закладів – з 01.09.17 р.

У разі присвоєння за результатами атестації педагогічного звання встановлюються підвищення ставок та посадових окладів. Розміри таких підвищень можна знайти в п. 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102).

Повернемося до «атестаційних» документів, а саме Постанови № 1109 та Типового положення № 930, і з’ясуємо, як пов’язані між собою норми цих двох документів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали