• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи здійснюватиметься перерахунок пенсії держслужбовцям?

Анна Семененко

14.01.2016 2695 2 0

Чи буде переглядатись пенсія державним службовцям, яким вона вже призначена, після підвищення з 01.12.15 р. розмірів посадових окладів працівникам державних та інших органів?

Як ми вже повідомляли, після набуття чинності з 01.04.15 р. Закону від 02.03.15 р. № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі – Закон № 213) відбулися суттєві зміни в пенсійному забезпеченні всіх категорій громадян (див. «БАЛАНС-БЮДЖЕТ», 2015, № 12, с. 5). Зокрема, якщо державним службовцям до 01.06.15 р. пенсії призначались за спеціальним законодавством – згідно із Законом від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу», то після зазначеної дати це відбуватиметься на загальних підставах. Так передбачено Прикінцевими положеннями Закону № 213.

Чинний дотепер Закон від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу», що є базовим у частині визначення порядку обчислення та призначення пенсії особам, на яких він поширюється, діятиме лише до 01.05.16 р. (за винятком деяких норм). Починаючи з 01.05.16 р. набирає чинності новий Закон від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу», у ст. 90 якого підтверджується: пенсійне забезпечення держслужбовців та інших осіб провадиться не за спеціальним законом, а на загальних підставах.

Згадані норми законодавства знайшли відображення в постанові КМУ від 09.12.15 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (далі – Постанова № 1013).

За нормами цієї постанови працівникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з 01.12.15 р. розміри посадових окладів підвищено на 25 %. Водночас Постанова № 1013 уносить зміни до постанови КМУ від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі – Постанова № 865), а саме: тим працюючим держслужбовцям, у яких згідно із рішенням КМУ (у даному разі – згідно з Постановою № 1013) підвищуються розміри заробітної плати, пенсія переглядатись не буде.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали